خبر

حضور ایرانداک در کنگره بین‌المللی اخلاق در علوم و فناوری

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» این کنگره توسط انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری و از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

 دکتر علیدوستی و دکتر بیگ‌زاده در میزگرد «سرقت ادبی در آثار علمی» در روز ۱۴ آذر ماه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ در سالن حکمت به سخنرانی می‌پردازند.

هم‌چنین، دکتر ثقه‌الاسلامی مدیریت میزگرد «ملاحظات اخلاقی حریم خصوصی در فضای مجازی» را که با حضور اساتید حوزه اخلاق و حقوق فضای مجازی در ۱۴ آذر ماه، از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ در سالن حکمت برگزار می‌شود، برعهده دارد.

گفتنی است، در قسمت ارائه مقالات که در روز دوم کنگره برگزار می‌شود، دکتر ثقه‌الاسلامی از ساعت ۱۴:۰۵ تا ۱۴:۲۰ با عنوان «چشم اندازی دموکراتیک به اخلاق پژوهش اینترنتی؛ مقایسه‌ای میان دو سند اخلاقی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ انجمن پژوهشگران اینترنتی» در سالن اندیشگاه به سخنرانی می‌پردازد.

هم‌چنین، دکتر رجبعلی‌بگلو به ارائه مقاله مشترک خود با نادیا حاجی عزیزی و المیرا کریمی با عنوان «مروری بر اخلاق داوری در پژوهش: بررسی رهنمودهای اخلاقی در مجله‌های علمی» در سالن اندیشگاه از ساعت ۱۶:۰۵ تا ۱۶:۲۰ خواهد پرداخت.

گفتنی است، پوستر نادیا حاجی عزیزی با عنوان «کانون درستی و اخلاق پژوهش ایران: ‌تجربه‌ای نوپا در زمینه اخلاق پژوهش» در این کنگره پذیرفته شده است.

                                              

افزودن دیدگاه