تصویر sadeghi@students.irandoc.ac.ir

عباس صادقی پوریانی

زندگی‌نامه

 در سال ۱۳۷۹ مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر را اخذ نمودم. با کسب رتبه اول کشوری آزمون استخدامی وارد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی شدم و در آن سازمان به عنوان برنامه‌نویس رایانه مشغول به کار شده و سپس با تهیه نرم‌افزارهای مورد نیاز بودجه، مسئولیت تلفیق برنامه و بودجه استان همدان را عهده‌دار شدم. تجربه گران‌سنگ استفاده از مدل‌های علمی در آن سازمان فرصت مناسبی برای اینجانب بود، از جمله: ارائه ایده برنامه‌ریزی مبتنی بر شبکه‌های ارتباطی و پیوندهای مکانی به منظور برنامه‌ریزی آینده که در سند آمایش درج گردید.

ارائه و اجرای مدل ارزیابی فعالیت‌ها و پروژه‌های عمرانی با روش نظارت همزمان مالی، فنی و عملیاتی و ارائه مدل توزیع منابع اعتباری در سه جلد به اتفاق کارشناسان سازمان برنامه و بودجه همدان از دیگر فعالیت‌های بنده بوده است. فرصت دیگر، حضور ۷ ساله به عنوان مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری بود که تجارب فوق‌العاده‌ای در مدیریت شبکه‌های بزرگ و تجارب مدیریتی درحوزه فناوری اطلاعات از جمله در زمینه توسعه خدمات الکترونیک، توسعه شبکه دولت، در حوزه داده‌کاوی و در زمینه پیشخوان‌های دولت به دست آوردم.

تحصیلات

  • ۱۳۷۷ - ۱۳۷۹ کارشناسی ارشد ریاضی . دانشگاه صنعتی امیرکبیر
    پایان‌نامه: چندگوناهای چنبره‌ای بر فضای گسسته با راهنمایی دکتر فرهاد رحمتی

  • ۱۳۷۴ - ۱۳۷۷ کارشناسی ریاضی با گرایش محض. دانشگاه بوعلی سینا

زمینه‌های پژوهش

برنامه‌ریزی
داده‌کاوی
مدیریت فناوری اطلاعات

تماس

ندارد

ندارد

ارائه مدل بازیابی و اشاعه گزینشی اطلاعات، با رویکرد «سیستم‌های بافت-آگاه»؛ مورد مطالعه: پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)

پیشنهاده دکتری تخصصی

تاریخ تصویب: 
سه شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
چکیده: 

بازیابی اسناد یک موضوع مهم و در عین حال دارای پیچیدگی‌های فراوان است. این بازیابی می‌تواند بر اساس روش‌­هایی ساده با بررسی وجود یا عدم وجود یک یا چند اصطلاح درعنوان، چکیده، متن اسناد، نام نویسندگان، ارجاعات و سایر بخش‌های اسناد و از طریق عملگرهای منطقی ریاضی (و، یا، شامل نیست ، +، - و...) نتیجه شود اما رتبه‌بندی اسناد مرتبط با نیاز کاربر و ضرورت بازیابی اسناد موثر برای موضوع تحقیق او، جست‌وجوی حرفه‌ای را مشکل می­کند. در این مطالعه پس از بررسی مدل‌ها و چارچوب‌های موجود برای اعمال بافت و رفتار کاربر بر بازیابی اطلاعات، مدلی برای ارائه اطلاعات و خدمات به کاربر بر اساس بافت‌های مرتبط با او...بیشتر