تصویر sadeghi@students.irandoc.ac.ir

عباس صادقی پوریانی

دانش‌آموخته کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

زندگی‌نامه

 در سال ۱۳۷۹ مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر را اخذ نمودم. با کسب رتبه اول کشوری آزمون استخدامی وارد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی شدم و در آن سازمان به عنوان برنامه‌نویس رایانه مشغول به کار شده و سپس با تهیه نرم‌افزارهای مورد نیاز بودجه، مسئولیت تلفیق برنامه و بودجه استان همدان را عهده‌دار شدم. تجربه گران‌سنگ استفاده از مدل‌های علمی در آن سازمان فرصت مناسبی برای اینجانب بود، از جمله: ارائه ایده برنامه‌ریزی مبتنی بر شبکه‌های ارتباطی و پیوندهای مکانی به منظور برنامه‌ریزی آینده که در سند آمایش درج گردید.

ارائه و اجرای مدل ارزیابی فعالیت‌ها و پروژه‌های عمرانی با روش نظارت همزمان مالی، فنی و عملیاتی و ارائه مدل توزیع منابع اعتباری در سه جلد به اتفاق کارشناسان سازمان برنامه و بودجه همدان از دیگر فعالیت‌های بنده بوده است. فرصت دیگر، حضور ۷ ساله به عنوان مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری بود که تجارب فوق‌العاده‌ای در مدیریت شبکه‌های بزرگ و تجارب مدیریتی درحوزه فناوری اطلاعات از جمله در زمینه توسعه خدمات الکترونیک، توسعه شبکه دولت، در حوزه داده‌کاوی و در زمینه پیشخوان‌های دولت به دست آوردم.

تحصیلات

  • ۱۳۷۷ - ۱۳۷۹ کارشناسی ارشد ریاضی . دانشگاه صنعتی امیرکبیر
    پایان‌نامه: چندگوناهای چنبره‌ای بر فضای گسسته با راهنمایی دکتر فرهاد رحمتی

  • ۱۳۷۴ - ۱۳۷۷ کارشناسی ریاضی با گرایش محض. دانشگاه بوعلی سینا

زمینه‌های پژوهش

برنامه‌ریزی
داده‌کاوی
مدیریت فناوری اطلاعات

تماس

پیشنهاده دکتری تخصصی

ارائه مدل بازیابی و اشاعه گزینشی اطلاعات، با رویکرد «سیستم‌های بافت-آگاه»؛ مورد مطالعه: پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)

تاریخ تصویب: 
سه شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
چکیده: 

بازیابی اسناد یک موضوع مهم و در عین حال دارای پیچیدگی‌های فراوان است. این بازیابی می‌تواند بر اساس روش‌­هایی ساده با بررسی وجود یا عدم وجود یک یا چند اصطلاح درعنوان، چکیده، متن اسناد، نام نویسندگان، ارجاعات و سایر بخش‌های اسناد و از طریق عملگرهای منطقی ریاضی (و، یا، شامل نیست ، +، - و...) نتیجه شود اما رتبه‌بندی اسناد مرتبط با نیاز کاربر و ضرورت بازیابی اسناد موثر برای موضوع تحقیق او، جست‌وجوی حرفه‌ای را مشکل می­کند. در این مطالعه پس از بررسی مدل‌ها و چارچوب‌های موجود برای اعمال بافت و رفتار کاربر بر بازیابی اطلاعات، مدلی برای ارائه اطلاعات و خدمات به کاربر بر اساس بافت‌های مرتبط با او...بیشتر