خبر

بازدید نماینده پژوهشگاه ملی فضای مجازی از ایرانداک

بازدید نماینده پژوهشگاه ملی فضای مجازی از ایرانداک

نماینده و مسئول توسعه ارتباطات علمی و جمعی از مدیران پژوهشگاه ملی فضای مجازی از ایرانداک بازدید کردند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نماینده و مسئول توسعه ارتباطات علمی و جمعی از مدیران پژوهشگاه ملی فضای مجازی، روز دو‌شنبه دوم شهریور ۱۳۹۷ ضمن حضور در پژوهشگاه با فعالیت‌های ایرانداک آشنا شدند.

در ابتدای این نشست دکتر محبی، رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات، طرح "نقشه راه فناوری اطلاعات پژوهشگاه با تمرکز بر پیشرفت‌های نوین در حوزه تجزیه و تحلیل اطلاعات"، و دکتر ثقه‌الاسلامی، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه، طرح "منشور اخلاق پژوهش کیان در فضای مجازی"، را توضیح دادند.

همچنین برخی از سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری از جمله سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌، رساله و پیشنهاده (ثبت)، سامانه عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت)، پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)، و سامانه همانندجو برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

در ادامه رصدخانه پژوهش و فناوری، منابع اطلاعات شاخص‌های پایش و ارزیابی علم، فناوری، و نوآوری (شاخص) و سامانه جغرافیایی که از جمله سامانه‌های پشتیبان سیاست‌گذاری علم و فناوری هستند، به ایشان معرفی شد.

گفتنی است بازدیدکنندگان در انتها از آزمایشگاه تعامل انسان و ماشین روبوداک، آرشیو ملی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها، سازماندهی و تحلیل اطلاعات و آزمایشگاه سامانه‌های تصمیم‌یار دیدن کردند.

افزودن دیدگاه