خبر

پایان طرح پژوهشی «برنامه‌ریزی منابع انسانی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) 1397-1400»

پایان طرح پژوهشی «برنامه‌ریزی منابع انسانی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) ۱۳۹۷-۱۴۰۰»

طرح پژوهشی دکتر آرمان ساجدی‌نژاد با عنوان «برنامه‌ریزی منابع انسانی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) ۱۳۹۷-۱۴۰۰» به پایان رسید.

به گزارش «روابط‌ عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» در نشست ۲۸۵ شورای پژوهش که در یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ برگزار شد، طرح «برنامه‌ریزی منابع انسانی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) ۱۳۹۷-۱۴۰۰» توسط دکتر آرمان ساجدی‌نژاد، عضو هیئت‌علمی پژوهشکده فناوری اطلاعات به پایان رسید.

با توجه به جایگاه ویژه منابع انسانی پژوهشگاه در فعالیت‏‌های آن به‌عنوان یک نهاد پژوهشی و ارائه‌دهنده خدمات تخصصی در زمینه نگه‌داشت و مدیریت منابع علمی کشور، برنامه‌ریزی منابع انسانی پژوهشگاه به‌عنوان دارایی‌های تخصصی آن از اهمیت خاصی برخوردار است. بر این اساس در این طرح سعی شده است با مطالعه و ایجاد شناخت از وضعیت جاری منابع انسانی پژوهشگاه، با استفاده از تحلیل‌های انجام شده و در چارچوب استراتژی‌های پژوهشگاه و برنامه‌های مصوب بالادستی، وضعیت آتی پژوهشگاه در حوزه منابع انسانی تدوین شود. در این برنامه‌ریزی وضعیت سرمایه انسانی پژوهشگاه از نظر تعداد اعضای هیئت‌علمی و غیر هیئت‌علمی در افق سه ساله تدوین و برنامه‌های لازم برای رسیدن به این افق ترسیم شده است.

در ادامه این طرح پروژه‌هایی که در رابطه با مدیریت منابع انسانی ایرانداک قابل انجام است تا اطمینان حاصل شود که تمامی ابعاد توسعه سرمایه انسانی پوشش داده شده است، در قالب یک برنامه‌ریزی سه ساله همراه با اولویت‌بندی استخراج شده است. در این زمینه سعی شده است راهبردهایی توصیه گردد که در صورت اجرایی شدن آنها، پژوهشگاه بتواند به برنامه منابع انسانی (استخراج شده در این طرح) دست یابد. راهبردهای (و طرح‏‌های وابسته به آن) منابع انسانی با ابزارهای مناسبی مانند تحلیل SWOT از نقاط ضعف و قوت سند مدیریت استراتژیک پژوهشگاه به دست می‌آیند و با استفاده از ابزارهایی مانند مصاحبه یا پرسشنامه اولویت‌بندی شده‌اند.

افزودن دیدگاه