خبر

بازدید دانشجویان کارشناسی‌ارشد دانشگاه تربیت مدرس از ایرانداک

بازدید دانشجویان کارشناسی‌ ارشد دانشگاه تربیت مدرس از ایرانداک

دانشجویان کارشناسی‌ ارشد رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس با حضور در ایرانداک و آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های آن، از بخش‌های مختلف نیز دیدن کردند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نشست آشنایی دانشجویان کارشناسی‌ ارشد رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس با ایرانداک روز سه‌شنبه اول آبان ۱۳۹۷ در تالار گفت‌و‌گوی ایرانداک برگزار شد.

در ابتدای این نشست فعالیت‌های ایرانداک و همایش مدیران فناوری اطلاعات معرفی و برخی از سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری از جمله سامانه پیشینه پژوهش، سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده، پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)، سامانه همانندجو و سامانه عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت) برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

همچنین برخی از سامانه‌های پشتیبان پژوهش مانند: راهنمای پژوهش و پژوهشگران «پژوهش‌کار»، راهنمای نگارش پایان‌نامه‌ و رساله «راه»، و دروازه اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه ایران «در» برای بازدیدکنندگان توضیح داده شد.

گفتنی است توضیحاتی نیز درباره جایگاه علم،‌ فناوری، و نوآوری ایران در جهان «نما»، و منابع اطلاعات شاخص‌های پایش و ارزیابی علم، فناوری‌،‌ و نوآوری «شاخص» که از جمله سامانه‌های پشتیبان سیاست‌گذاری علم و فناوری است بیان شد.

پس از آن دانشجویان در بازدید از سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات، با سازماندهی اطلاعات پایان‌نامه‌، مستندسازی نام‌ها، اصطلاح‌نامه‌ها و تخصیص کلیدواژه‌ به مدارک آشنا شدند و در پایان از تالار جست‌و‌جوی ایرانداک بازدید کردند.

افزودن دیدگاه