خبر

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز فابا و ایرانداک

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز فابا و ایرانداک

مرکز فابا و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش «پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران»، به نقل از فاباسنتر، این تفاهم‌نامه در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه دوم مرداد در مرکز فابا برگزار شد، به امضای محمدمراد بیات مدیرعامل این مرکز و دکتر پرویز شهریاری معاون پژوهش و آموزش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رسید. احمد گنجی مدیر ارزیابی و تحول اداری و دکتر علی نعیمی‌صدیق عضو هیئت‌علمی ایرانداک نیز در این جلسه حضور داشتند.

شهریاری در حاشیه این جلسه، هدف نهایی تفاهم‌نامه ‌منعقد شده را رفع نیازهای شبکه بانکی کشور دانست و گفت: مقرر شده است برای پاسخگویی به نیازهایی که از طریق مرکز فابا شناسایی می‌شوند از ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه به ویژه در بخش‌های سازماندهی اطلاعات استفاده شود.  

وی افزود: مجموعه ایرانداک می‌تواند با بهره‌گیری از اعضای هیئت‌علمی خود در رشته‌های مختلف، نیازهای متنوع شبکه بانکی کشور را پوشش دهد و به ارتقای نقش و جایگاه موثری که مرکز فابا از گذشته تا به امروز در فرهنگ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیک داشته است، یاری رساند. شهریاری با اشاره به ظرفیت‌های علمی و کاربردی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گفت:‌ مرکز آموزش این پژوهشگاه، مجوزهای آموزشی خود را از وزارت علوم، فناوری و تحقیقات دریافت می‌کند و علاوه بر امکانات فیزیکی، از پشتوانه‌ای برخوردار است که به جایگاه ۵۰ ساله مجموعه ایرانداک بازمی‌گردد.  

وی ادامه داد: مرکز آموزش ایرانداک به نوعی تقاصامحور محسوب می‌شود و می‌تواند دوره‌های مورد نیاز مجموعه بانکی را به سفارش فابا تعریف و اجرایی کند.

بیات مدیرعامل مرکز فابا نیز ضمن ابراز خرسندی از ظرفیت‌های جدیدی که این تفاهم‌نامه می‌تواند در اختیار مجموعه تحت مدیریت وی قرار دهد گفت:‌ مجموعه ایرانداک با توجه به سابقه علمی مستند و ارزشمند خود و همچنین اعضای هیئت‌علمی نخبه‌ای که در اختیار دارد، دارای ظرفیت‌ها و امکاناتی است که ایجاد آنها از سوی بخش خصوصی وقت و هزینه زیادی را می‌طلبد.  

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مرکز فابا می‌تواند از امکاناتی که در اختیار ایرانداک قرار دارد برای رفع نیازهای سیستم بانکی بهره بگیرد و از این طریق در راستای رسالت اصلی خود که فرهنگ‌سازی و آموزش است، گام‌های موثرتر و قوی‌تری بردارد.  

بیات ادامه داد: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با توجه به وابستگی خود به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منابع علمی در حوزه دانش و فناوری روز دسترسی دارد و می‌تواند آنها را در اختیار سیستم بانکی کشور قرار دهد.  

مدیر عامل مرکز فابا با اشاره به علاقه‌مندی این مرکز به ایجاد پیوند میان صنعت و دانشگاه گفت: تفاهم‌نامه منعقد شده گامی اساسی در راستای تحقق چنین هدفی است.  

وی بیان کرد: تولید دانش علمی در حوزه فناوری‌های جدید، ارائه آموزش‌های مهارتی و کاربردی با استفاده از توان اعضای هیئت‌علمی مجموعه ایرانداک، ایجاد پیوندهای بین‌المللی در حوزه دانشگاهی، انجام پژوهش‌های مشترک و همکاری در برگزاری نمایشگاه‌ها، سمینارها و دوره‌های آموزشی، از جمله مواردی است که در این تفاهم‌نامه دیده شده‌اند.

به گفته بیات، همه بندهای تفاهم‌نامه مرکز فابا و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در راستای رسالت و توانمندی‌های این دو مجموعه است.

افزودن دیدگاه