خبر

«آمار طرح امین: امانت بین کتابخانه‌ها» منتشر شد

«آمار طرح امین: امانت بین کتابخانه‌ها» منتشر شد

کتاب الکترونیکی «آمار طرح امین: امانت بین کتابخانه‌ها دوره اول تا هفتم از مهر ۱۳۷۹ تا بهمن ۱۳۹۶» نوشته حمیده بیرامی طارونی منتشر شد.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» کتاب الکترونیکی « آمار طرح امین: امانت بین کتابخانه‌ها دوره اول تا هفتم از مهر ۱۳۷۹ تا بهمن ۱۳۹۶» در وب‌سایت ایرانداک منتشر شد.

طرح امانت بین کتابخانه‌ها در ایران، برای اولین بار در بیستم آذر ۱۳۴۸ با حضور جمعی از نمایندگان کتابخانه‌های کشور در قالب آیین‌نامه‌ای پیشنهاد شد و اجرای آن در همان سال توسط مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران (مرکز هماهنگ کننده طرح امانت بین کتابخانه‌ها در ایران) آغاز گردید. در سال ۱۳۷۵ طرحی با عنوان «طراحی سیستم جدید امانت بین کتابخانه‌ها» و با هدف فراهم‌آوری ضروریات اجرای کارا و اثربخش طرح امانت بین کتابخانه‌ها به تصویب رسید. در چهارچوب این طرح کتابخانه‌های وابسته به دانشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی در وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری یا سایر سازمان‌ها به صورت داوطلبانه منابع خود را به شکل غیر مستقیم در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

آمار طرح امین، عملکرد این طرح را در هفت دوره اجرای آن (۱۳۹۷/۰۱/۰۱ تا ۱۳۹۶/۱۰/۳۰) با ارائه آمارهای گوناگون در سه بخش و ۴ فصل باز‌می‌نماید.

لازم به توضیح است، این کتاب در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) منتشر شده است.

افزودن دیدگاه

رویدادها

 
۲۳
بهمن
ساخت مدل کسب‌و‌کار برای فراهم‌آوری منابع اطلاعاتی دیجیتالی: مورد مطالعه پایگاه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های الکترونیکی
دانشجو: بهروز رسولی استاد راهنما: دکتر مهدی علیپور حافظی استاد مشاور: دکتر سام سلیمانی استاد داور:...
۱۲
دى
بررسی و ساخت مدل عوامل حیاتی موفقیت کتابخانه‌های دیجیتالی در ایران
دانشجو: حمیدرضا مختاری اسکی استاد راهنما: دکتر سیروس علیدوستی استاد مشاور: دکتر جمشید بهشتی، دکتر...