خبر

بازدید قائم‌مقام و مشاور وزیر کشور از ایرانداک

بازدید قائم‌مقام و مشاور وزیر کشور از ایرانداک

دکتر تقی رستم‌وندی قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی و رییس مرکز امور اجتماعی و فرهنگی و دکتر رضا محبوبی مشاور وزیر کشور و معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی ضمن بازدید از ایرانداک با فعالیت‌های آن آشنا شدند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران»  قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی و هم‌چنین مشاور وزیر کشور در نشستی با حضور دکتر سیروس علیدوستی، رئیس ایرانداک، جمعی از مدیران و اعضای هیئت علمی برگزار شد، ضمن آشنایی با سامانه‌ها و فعالیت‌های پژوهشگاه از بخش‌های مختلف آن دیدن کردند.

در ابتدا دکتر علیدوستی ضمن خوش‌آمدگویی، تاریخچه فعالیت‌های ایرانداک را برای بازدیدکنندگان شرح داد و در ادامه  پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) نسخه تازه (آزمایشی)، و امکانات تازه آن از جمله ارتباطات پژوهشی، در قالب سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری و  رصدخانه پژوهش و فناوری، منابع اطلاعات شاخص‌های پایش و ارزیابی علم، فناوری‌،‌ و نوآوری (شاخص)، و جایگاه علم،‌ فناوری، و نوآوری ایران در جهان در قالب سامانه‌های پشتیبان سیاست‌گذاری علم و فناوری برای آنان تشریح شد.

در ادامه احمد گنجی، دبیر اجرایی پنجمین همایش مدیران فناوری اطلاعات توضیحاتی را پیرامون این دوره از همایش برای بازدیدکنندگان ارائه نمود.

قائم‌مقام و مشاور وزیر کشور در پایان از آزمایشگاه سیستم‌های پشتیبان تصمیم، آزمایشگاه ربوداک، مرکز داده (سرور) ایرانداک دیدن کردند.

گفتنی است، این بازدید سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ انجام شد.

افزودن دیدگاه