خبر

نیازها و چالش‌های پیش روی سازمان‌ها برای دستیابی به حاکمیت بر داده‌های موجود تشریح شد

نیازها و چالش‌های پیش روی سازمان‌ها برای دستیابی به حاکمیت بر داده‌های موجود تشریح شد

در سخنرانی علمی «حکمرانی داده‌ها؛ مفاهیم و کاربردها» نیازها و چالش‌های پیش روی سازمان‌ها برای دستیابی به حاکمیت مناسب بر داده‌های موجود و مورد نیاز تشریح شد.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» در نخستین سخنرانی از سلسله نشست‌های مقدماتی پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با عنوان «حکمرانی داده‌ها؛ مفاهیم و کاربردها» مفاهیم و کاربردهای حکمرانی داده بیان شد.

در ابتدای نشست دکتر ارشادی، دبیر علمی همایش، توضیحاتی در مورد ضرورت برگزاری نشست و ارتباط بین سلسله نشست‌های پیش رو با محور همایش و برنامه زمان‌بندی آنها را ارائه کرد.

سپس مهندس امینی، مدیر کسب‌ و کار شرکت ایرانیان‌نت با ارائه توضیحات جامع با محوریت موضوع نشست، به تشریح نیاز و چالش‌های پیش روی سازمان‌ها برای دستیابی به حاکمیت مناسب بر داده‌های موجود و مورد نیاز پرداخت.

در این نشست مفاهیم حکمرانی داده، مقایسه مفهوم حکمرانی داده‌ها و مدیریت داده‌ها، اهمیت، ضرورت و نیاز سازمان‌ها به مبحث حاکمیت داده، فلسفه وجودی حکمرانی داده‌ها و عناصر تشکیل‌دهنده آن، دیدگاه‌های مدیریتی و عملیاتی، معرفی مدل‌های حاکمیت داده مورد بررسی و ارائه قرار گرفت. در پایان این نشست که با استقبال خوبی از همکاران پژوهشگاه، حسینیه ارشاد، وزارت عتف و مدعوین و شرکت‌کنندگان دیگر روبه‌رو شد، بحث و تبادل نظر با حاضرین در زمینه تاثیر نگاه و پارادایم‌های مشتری مداری و سیاست‌گذاری در مدل‌های حکمرانی داده، نقش شرکت‌های مادر توسعه‌دهنده خدمات فناوری بر مدل‌های توسعه حکمرانی داده، بررسی بهترین نمونه‌های ارائه شده در صنایع مختلف از جمله حمل و نقل و ترافیک و موارد دیگر انجام پذیرفت.

این سخنرانی سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ در تالار سخن ایرانداک برگزار شد.

افزودن دیدگاه

You must have Javascript enabled to use this form.‎