خبر

حکمرانی داده‌ها؛ مفاهیم و کاربردها

برگزاری سخنرانی علمی «حکمرانی داده‌ها؛ مفاهیم و کاربردها» در ایرانداک

سخنرانی علمی «حکمرانی داده‌ها؛ مفاهیم و کاربردها»، نخستین سخنرانی از سلسله نشست‌های مقدماتی پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات در ایرانداک برگزار می‌شود.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نخستین سخنرانی از سلسله نشست‌های مقدماتی پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با عنوان«حکمرانی داده‌ها؛ مفاهیم و کاربردها» با سخنرانی دکتر مصطفی امینی، مدیر کسب‌ و کار شرکت ایرانیان‌نت و مدیریت پنل دکتر آرمان ساجدی‌نژاد، استادیار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در ایرانداک برگزار می‌شود.

هدف از این برگزاری این سخنرانی معرفی مفهوم حکمرانی داده، مقایسه مفهوم حکمرانی داده‌ها و مدیریت داده‌ها، تشریح فلسفه وجودی حکمرانی داده‌ها و عناصر تشکیل‌دهنده آن، و تشریح کاربردهای حکمرانی داده‌ها در صنایع است.

گفتنی است، امروزه داده به عنوان یک دارایی راهبردی برای سازمان‌ها و کسب و کارها محسوب می‌شود. از همین منظر، حکمرانی داده‌ها (Data Governance) به دنبال تامین یک چارچوب سازماندهی برای استقرار استراتژی داده‌ها، مقاصد و اهداف داده‌ای، سیاست‌گذاری داده‌ها، تعیین تکلیف موضوعات قابل بحث و اختلاف‌برانگیز درباره داده‌ها، و تعیین تکلیف متولیان و مسئولیت‌های آنها در مواجهه با داده‌ها به منظور مدیریت اثربخش داده‌های سازمانی می‌باشد.

این سخنرانی سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ در تالار سخن ایرانداک برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه