خبر

اعمال مدیریت درست بر طرح‌های پژوهشی امکان پذیر شده است

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) گفت: با اجرای طرح داشبورد مدیریتی طرح‌های پژوهشی، اعمال مدیریت درست بر طرح‌های پژوهشی امکان پذیر شده‌ است.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران»، مهندس مصطفی کاظمی، در مراسم رونمایی داشبورد مدیریتی طرح‌های پژوهشی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، هدف از ایجاد این داشبورد را اعمال مدیریت درست برطرح‌های پژوهشی کشور عنوان کرد.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) گفت: براساس برنامه پنجم توسعه بودجه طرح‌های پژوهشی در سال می‌بایست به یک درصد از تولید ناخالص داخلی برسد.

وی افزود: تاکنون زمینه‌ای برای مدیریت صحیح و هزینه‌کرد بودجه پژوهش نداشته‌ایم و به همین دلیل از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ موفق به تحقق یک درصد بودجه پژوهش در کشور نشده‌ایم.

کاظمی با اشاره به شفاف‌سازی گردش مالی با به کار‌گیری این برنامه، افزود: با اجرای «داشبورد مدیریتی طرح‎های پژوهشی» امکان تحلیل، مقایسه، گزارش‎گیری و پیگیری روند تغییرات اطلاعات طرح‎های پژوهشی کشور فراهم شده است.

کاظمی بیان کرد: با اجرای این طرح امیدواریم اشکالات موجود برطرف شود و در پایان این دهه شاهد شکل گیری مسیری درست برای طرح های پژوهشی در کشور باشیم.

 هم‌چنین، مهندس قهرمان‌زاده با تشریح هوش کسب‌و‌کار به بیان کارکردهای این داشبورد پرداخت، سپس مهندس کاظمی از داشبورد مدیریتی طرح‌های پژوهشی رونمایی کرد.

داشبورد مدیریتی طرح‎های پژوهشی که پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با پشتیبانی دبیرخانه شورای عالی عتف و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور طراحی و پیاده‎سازی کرده است، روز دوشنبه یکم شهریورماه ۱۳۹۵ در تالار سخن ایرانداک رونمایی شد.

افزودن دیدگاه