چالش‌ها و رویکردهای امنیتی در اینترنت اشیا

چالش‌ها و رویکردهای امنیتی در اینترنت اشیا
۱۳۹۹
شابک: 
۹۷۸۶۰۰۲۷۶۱۴۷۷
۱۷۹ صفحه
۲۹۰,۰۰۰ ریال
چکیده

این کتاب در تلاش است تا یک رویکرد مدیریتی جدید برای حفظ امنیت در اینترنت اشیا به‌ نام حاکمیت اجتماعی ارائه دهد. با این هدف نویسنده می‏‌کوشد تا ضمن بررسی چگونگی توسعه امنیت اینترنت اشیا در سه حوزه سلامت‏ الکترونیکی، خودروهای متصل و شبکه‌های هوشمند، آسیب‌پذیری‌ها، تهدیدها و اقدام‌های متقابلی که در سناریوهای کاربردی خاص توسعه یافته‌اند را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. در نهایت نیز یک چارچوب تحت عنوان حکمرانی اجتماعی، نسبت به تدوین خط‏مشی‌های پویای مبتنی بر اجماع ارائه می‌دهد.

نگاهی گذرا بر سرفصل‏‌ها بیانگر آن است که همه متخصصان و فعالان حوزه امنیت به خصوص حوزه امنیت اینترنت اشیا، کارشناسان امنیت اطلاعات سازمان‌‏ها و شرکت‌‏ها، تحلیل‌گران امنیت، استارت‌آپ‌ها، اپراتورهای ارتباطی و کسب‌وکارهایی که به نوعی با دنیای فناوری در ارتباط هستند، از مخاطبان اصلی این کتاب به شمار می‏‌روند و هریک می‏‌توانند بهره خویش را از این کتاب و به ویژه محتوای ارائه شده در فصل پنجم یعنی چارچوب حاکمیت اجتماعی بجویند.

استناد: 

میسرا، سیردیپیتا، موتوکومارو ماهسواران، و سلمان هاشمی. ۲۰۱۷. چالش‌ها و رویکردهای امنیتی در اینترنت اشیا. ترجمه ساناز قربانلو، حمیدرضا خدمتگزار، و حمید حسنی. ۱۳۹۹. تهران: چاپار، اساطیر پارسی.

افزودن دیدگاه