خبر

روبوداک در کارگاه بین‌المللی »سیاست‌گذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری»

روبوداک در کارگاه بین‌المللی «سیاست‌گذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری»

دکتر آزاده محبی با معرفی روبوداک «ربات اجتماعی دستیار پژوهشگر» در کارگاه بین‌المللی «سیاست‌گذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری» حضور یافت.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» دکتر آزاده محبی، استادیار پژوهشکده فناوری اطلاعات ایرانداک در کارگاه بین‌المللی «سیاست‌گذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری» با عنوان «شیوه‌های نوآورانه ترویج علم و فناوری: ظهور ربات‌های اجتماعی» سخنرانی کرد.

دکتر محبی در این سخنرانی درباره فناوری‌های هوشمند و ربات‌های اجتماعی به مثابه شیوه‌های نوینی برا ی ترویج علم و فناوری صحبت کرد. وی تصریح کرد که ربات‌های اجتماعی با مدل مفهومی همانند روبوداک، می‌توانند شیوه‌های نوینی را برای ترویج علم و فناوری ایجاد کنند و ایرانداک به عنوان یکی از برنامه‌های تحقیقاتی خود درصدد توسعه خدمات و توانمندی‌های جدیدی برای روبوداک در جهت ترویج علم و فناوری است.

گفتنی است، کارگاه بین‌المللی «سیاست‌گذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری» دوشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۸، با حضور بیش از ۱۶ کشور عضو جنبش عدم تعهد در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. موضوع انتخاب شده برای این کارگاه، سیاست‌گذاری ترویج علم، نوآوری و فناوری موضوع جدید و مهمی است که برای نخستین بار در سطح کشورهای جنبش غیرمتعهدها و جمهوری اسلامی ایران مطرح شد.

افزودن دیدگاه