خبر

انجام ماموریت‌های ملی ایرانداک، نیازمند مشارکت و حمایت ملی است

انجام ماموریت‌های ملی ایرانداک، نیازمند مشارکت و حمایت ملی است

دکتر حسین میرزایی، رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی در بازدید از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، انجام ماموریت‌های ملی ایرانداک را نیازمند مشارکت و حمایت ملی دانست.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نشست آشنایی دکتر حسین میرزایی، رئیس و برخی از اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی از ایرانداک با حضور دکتر سیروس علیدوستی رئیس و شماری از مدیران و استادان روز دو‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ در تالار گفت‌و‌گوی ایرانداک برگزار شد.

در ابتدای این نشست برخی از سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری برای بازدیدکنندگان تشریح شد. در ادامه سامانه مصورسازی پژوهش (مپ)، و جایگاه علم، فناوری و نوآوری ایران در جهان (نما) که از جمله سامانه‌های پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری هستند، بیان شد. سپس برخی از سامانه‌های پشتیبان پژوهش مانند راهنمای نگارش پایان‌نامه و رساله (راه) و شیوه‌نامه ایران ارائه شد.

وی و همراهانش در پایان از سازماندهی و تحلیل اطلاعات، آرشیو ملی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها، آزمایشگاه روبوداک و تالار فناوری بازدید کردند.

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی در پایان ضمن ابراز خرسندی از بازدید ایرانداک گفت: از کارهای بزرگ ایرانداک درس گرفتیم. کارهای ایرانداک بسیار پایه‌ای، اصیل، حرفه‌ای و تخصصی و باعث افتخار کشور است. ایرانداک یک گنج است که با قدمت ۵۰ ساله در وزارت عتف دارای اعتبار ارزشمندی است.

وی افزود: انجام ماموریت‌های ملی ایرانداک از جمله کمک به اصالت‌سنجی و اخلاق پژوهش، نیازمند مشارکت و حمایت ملی است.

افزودن دیدگاه