خبر

حضور کارشناسان مرکز اسناد فنی و سیستمی ایران‌خودرو در ایرانداک

حضور کارشناسان مرکز اسناد فنی و سیستمی ایران‌خودرو در ایرانداک

کارشناسان مرکز اسناد فنی و سیستمی ایران‌خودرو با حضور در ایرانداک و آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های آن، از بخش‌های مختلف نیز دیدن کردند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نشست کارشناسان مرکز اسناد فنی و سیستمی ایران‌خودرو برای آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های ایرانداک روز ‌چهارشنبه دهم بهمن ۱۳۹۷ در ایرانداک برگزار شد.

در ابتدای این نشست فعالیت‌های ایرانداک و برخی از سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری از جمله سامانه عرضه و تقاضای پژوهش «ساعت»، سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده، پایگاه اطلاعات علمی ایران «گنج» و سامانه همانندجو برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

در ادامه سامانه مصورسازی پژوهش (مپ)، که از جمله سامانه‌های پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری است، بیان شد.

همچنین رجبی، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه، به معرفی اصطلاحنامه و کاربردهای آن پرداخت. سپس بازدیدکنندگان با پایگاه وب اصطلاح‌نامه‌های علمی و فنی، پایگاه وب واژه‌نامه‌ها، و پایگاه وب فهرست‌های مستند نام‌های ایرانداک «نام‌ها» که از منابع مرجع ایرانداک هستند، آشنا شدند.

گفتنی است پس از آن کارشناسان مرکز اسناد فنی و سیستمی ایران‌خودرو از واحد ویرایش و سازماندهی اطلاعات، و آرشیو ملی پایان‌نامه‌ها و رساله‌‌ها بازدید کردند.

افزودن دیدگاه