خبر

حضور اعضـای کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در ایرانداک

حضور اعضـای کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در ایرانداک

اعضـای کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با حضور در ایرانداک و آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های آن، از بخش‌های مختلف نیز دیدن کردند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نشست اعضـای کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برای آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های ایرانداک روز ‌چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ با حضور مدیران ایرانداک برگزار شد.

در ابتدای این نشست فعالیت‌های ایرانداک و برخی از سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری از جمله سامانه عرضه و تقاضای پژوهش «ساعت»، سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده، پایگاه اطلاعات علمی ایران «گنج» و سامانه همانندجو برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

همچنین برخی از سامانه‌های پشتیبان پژوهش مانند: دروازه اطلاعات علمی، پژوهشی، و فناورانه «در» برای بازدیدکنندگان توضیح داده شد.

در ادامه سامانه مصورسازی پژوهش (مپ)، که از جمله سامانه‌های پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری است، و نقش ایرانداک در گسترش فناوری اطلاعات بیان شد.

گفتنی است پس از آن اعضـای کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از آموزش و تالار جست‌و‌جوی ایرانداک بازدید کردند.

در پایان مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان منعقد شود.

افزودن دیدگاه