خبر

حضور اعضـای کمیسیون دائمی و هیئت‌امنای منطقه دو پژوهشی در ایرانداک

حضور اعضـای کمیسیون دائمی و هیئت‌امنای منطقه دو پژوهشی در ایرانداک

اعضـای کمیسیون دائمی و هیئت‌امنای منطقه دو پژوهشی با حضور در ایرانداک و آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های آن، از بخش‌های مختلف نیز دیدن کردند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نشست اعضـای کمیسیون دائمی و هیئت‌امنای منطقه دو پژوهشی برای آشنایی با فعالیت‌ها و سامانه‌های ایرانداک روز ‌یک‌شنبه نهم دی۱۳۹۷ با حضور رئیس وبرخی مدیران ایرانداک برگزار شد.

در ابتدای این نشست فعالیت‌های ایرانداک و برخی از سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری از جمله سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده، پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)، و سامانه همانندجو برای بازدیدکنندگان تشریح شد.

همچنین برخی از سامانه‌های پشتیبان پژوهش مانند: راهنمای نگارش پایان‌نامه‌ و رساله «راه»، و شیوه‌نامه ایران برای بازدیدکنندگان توضیح داده شد.

در ادامه سامانه مصورسازی پژوهش (مپ)، و جایگاه علم،‌ فناوری، و نوآوری ایران در جهان «نِما»  که از جمله سامانه‌های پشتیبان سیاست‌گذاری علم و فناوری هستند، بیان شد.

گفتنی است پس از آن اعضـای کمیسیون دائمی و هیئت‌امنای منطقه دو پژوهشی از آزمایشگاه تعامل انسان و ماشین روبوداک و آرشیو ملی پایان‌نامه‌ها و رساله‌‌ها بازدید کردند.

افزودن دیدگاه