خبر

حضور مشاور شهردار تهران در ایرانداک

دکتر حسین غریبی، رئیس اسبق ایرانداک و مشاور شهردار تهران در امور برنامه ریزی راهبردی و نوسازی نظام مدیریتی شهری به همراه مهندس عباسی، معاون علمی و فناوری مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران ضمن حضور در ایرانداک با سامانه‌های آن آشنا شدند.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» دکتر غریبی و  مهندس عباسی در نشستی با حضور دکتر سیروس علیدوستی، رئیس ایرانداک ضمن آشنایی با فعالیت‌های ایرانداک با برخی سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری، پشتیبان سیاست‌گذاری علم و فناوری، پشتیبان پژوهش و برخی منابع مرجع آشنا شدند.

در این نشست، سامانه عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت)، سامانه همانندجو، سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده (ثبت)، سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات،پایگاه اطلاعات علمی ایران، سامانه کشف نام‌های همانند در قالب سامانه‌های مدیریت اطلاعات علم و فناوری تشریح شد.

هم‌چنین، با سامانه‌های راهنمای پژوهش و پژوهشگران (پژوهش‌کار)، راهنمای نگارش پایان‌نامه‌ و رساله (راه) و آمار کتابخانه‌ها (آک) در قالب سامانه‌های پشتیبان پژوهش و رصدخانه پژوهش و فناوری (داشبورد پارسا و داشبورد طرح‌های پژوهشی) و سامانه اطلاعات جغرافیایی در قالب سامانه‌های پشتیبان سیاست‌گذاری علم و فناوری آشنا شدند.

گفتنی است، پایگاه وب اصطلاح‌نامه‌های علمی و فنی، پایگاه وب فهرست‌های مستند نام‌های ایرانداک (نام‌ها)، پایگاه وب واژه‌نامه‌ها و پایگاه وب شیوه‌نامه ایران (راهنمای استناد به منابع اطلاعات فارسی و انگلیسی) به عنوان منابع مرجع برای آنان بیان شد.

گفتنی است، این نشست روز یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ در تالار سخن ایرانداک برگزار شد.

افزودن دیدگاه