خبر

جایزه ملی «فاب» چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی را توسعه می‌بخشد
رئیس ایرانداک:

جایزه ملی «فاب» چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی را توسعه می‌بخشد

دکتر سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) گفت: جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) تنها جایزه ملی است که کاربست‌پذیری محصولات حوزه فناوری اطلاعات را ارزیابی می‌کند و چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی را توسعه می‌بخشد.

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» دکتر علیدوستی، رئیس ایرانداک با اشاره به تاریخچه جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) افزود: جایزه فاب از خرداد ماه ۱۳۹۴ برای نخستین بار در همایش سوم مدیران فناوری اطلاعات رونمایی شد و در امسال در پنجمین همایش، سومین جایزه فاب به محصولاتی که از جنبه‌های گوناگون علمی‌فناوری، سیاستی‌مدیریتی، و نیز فرهنگی‌اجتماعی در بالاترین سطح باشند، داده خواهد شد.

عضو شورای سیاست‌گذاری همایش گفت: جایزه فاب برای تشویق متخصصان و پژوهشگران علوم و فناوری اطلاعات در ارائه محصولات فناورانه و نوآورانه خود در یکی از بزرگ‌ترین همایش‌ها مدیران این حوزه طراحی شده است.

وی افزود: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با طراحی و اهدای جایزه ملی فاب به گسترش عرضه دستاوردهای فناورانه کمک خواهد کرد و زمینه افزایش بلوغ محصولات حوزه فناوری اطلاعات را افزون بر افزایش بازار این محصولات فراهم خواهد ساخت. کمک به صادرات این دستاوردها نیز داز دیگر هدف‌های این جایزه ملی است.

رئیس ایرانداک خاطرنشان کرد: جایزه فاب افزون بر کمک به ارتقا و رشد علمی و فناورانه دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات، به ملاحظات فرهنگی‌اجتماعی این حوزه نیز توجه خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در پنجمین دوره این همایش در سال ۱۳۹۶ که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است، فرایند ارزیابی جایزه فاب میزان اشتغال‌زایی و توجه به اصول علمی تولید محصولات فناورانه را نیز به شکل ویژه مورد توجه قرار خواهد داد.

علیدوستی به بیان و تعریف روشن‌ از محصولات فناورانه پرداخت و افزود: محصولات فناورانه؛ دستاوردها و خدمات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و ارتباطی (شبکه‌ای)، استانداردها، معماری‌ها و روش‌شناسی‌های طراحی و توسعه سامانه‌های کاربردی، و روش‌ها و استانداردهای آسان‌سازی کاربست فناوری اطلاعات و اشاعه آنها در بستری فرهنگی‌اجتماعی را در می‌گیرند که ویژگی‌های این محصولات، هرگونه نوآوری و ابتکار در حوزه کاربرد فناوری اطلاعات را در بر دارند.

وی یادآور شد:‌ سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات می‌توانند مستندات محصولات فناورانه خود را تا پایان شهریور ۱۳۹۶ در وبگاه همایش برای بررسی ارائه کنند.

گفتنی است، پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات در تاریخ ۵ آذر ۱۳۹۶ در مرکز همایش های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه

You must have Javascript enabled to use this form.‎