خبر

پنجمین نشست مجمع عمومی شورای تأمین منابع علمی وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری برگزار شد

پنجمین نشست مجمع عمومی شورای تأمین منابع علمی وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری برگزار شد

پنجمین نشست مجمع عمومی شورای تأمین منابع علمی وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری در روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۴ در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط‌ عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در این نشست، پس از خواندن آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی، دکتر سیروس علیدوستی رئیس ایرانداک و رئیس شورای تأمین منابع علمی وزارت عتف، به مهمانان خوش‌آمد گفت. سپس سید ابراهیم عمرانی دبیر شورا، گزارش عملکرد شورای تأمین منابع علمی و همچنین پرداخت‌های ریالی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به شورا و پرداخت‌های ارزی شورا به ناشران و وضعیت آن را ارائه کرد. وی درباره چگونگی کمک مالی معاونت پژوهش و فناوری وزارت عتف برای خرید منابع نیز توضیح داد. دبیر شورا درباره دسترسی به پایگاه اطلاعات علمی «ابسکو» برای همه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وزارت عتف با تأمین اعتبار این معاونت نیز خبر داد. پس از آن، مریم قربانی حسابدار شورا، گزارش مالی شورا را برای سال ۱۳۹۷-۱۳۹۸ ارائه کرد که به تصویب نمایندگان مؤسسه‌های عضو رسید. 

در بخش پایانی نشست نیز انتخاب میان‌دوره برگزار و اعضای شورای تأمین منابع علمی وزارت عتف تا پایان شهریور ۱۳۹۹ برگزیده شدند. بر این پایه، دکتر محمد کریمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (نماینده اصلی منطقه تهران)، دکتر معصومه کیانی از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (نماینده اصلی منطقه تهران)، طاهره آریانا از دانشگاه شیراز (نماینده اصلی منطقه جنوب)، دکتر علی حاتمی از دانشگاه سیستان و بلوچستان (نماینده اصلی منطقه شرق)، دکتر عباسعلی زارعی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین (نماینده جانشین منطقه تهران)، منیژه نعمتی از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (نماینده جانشین منطقه تهران)، و دکتر هاجر صفائیه از مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (نماینده جانشین منطقه جنوب) برای عضویت در شورا برگزیده شدند.

افزودن دیدگاه