ف‍ه‍رس‍ت‌ م‍س‍ت‍ن‍د اس‍ام‍ی‌ نهادها،‌ سازمان‌ها و م‍وس‍س‍ات‌ دول‍ت‍ی‌ ای‍ران‌

ف‍ه‍رس‍ت‌ م‍س‍ت‍ن‍د اس‍ام‍ی‌ نهادها،‌ سازمان‌ها و م‍وس‍س‍ات‌ دول‍ت‍ی‌ ای‍ران‌
۱۳۸۶
شابک: 
۹۷۸۹۶۴۷۵۱۹۵۶۴
۶۰۲ صفحه
۱۲۰,۰۰۰ ریال
چکیده

مستندسازی فرایندی است جهت اطمینان بخشیدن به این مسئله که هر نام، عنوان قراردادی، فروست یا موضوع، به عنوان نقاط بازیابی فهرست عمومی انتخاب شده است، منحصر به فرد می‌باشد و با معرف‌های دیگری که قبلا در فهرست بوده‌اند یا ممکن است بعدا در آن قرار گیرند به دلیل مشابهت تناقض ندارد و شبکه ارجاعات، چهارچوبی است که همه آن‌ها را در کنار هم نگه می‌دارد.

فهرست مستند اسامی نهادها، سازمان‌ها و م‍‍وسسات دولتی ایران با هدف گردآوری آخرین اطلاعات راجع به تغییرات ایجاد شده در دستگاه‎های دولتی ایران با تاکید بر ۱۷ سال گذشته (۱۳۶۵ تا ۱۳۸۲) تنظیم گردیده است تا علاوه بر ایجاد امکان تولید پایگاه اطلاعات جامع از مستند اسامی وزارتخانه‎ها، نهادهای دولتی و سازمان‌های وابسته به آنها با ارائه تاریخچه کوتاهی از تغییر نام‌ها، ادغام‌ها و یا تجزیه‎ها، به عنوان مرجعی برای سازماندهی و بازیابی اطلاعات توسط متخصصان کتابداری و اطلاع‎رسانی کشور و از سوی دیگر نمایانگر سیر تطور اسامی دستگاه‌های اجرایی باشد.

استناد: 

بهنام ،مهوش، و آتوسا محمودیان. ۱۳۸۶. ف‍ه‍رس‍ت‌ م‍س‍ت‍ن‍د اس‍ام‍ی‌ نهادها،‌ سازمان‌ها و م‍وس‍س‍ات‌ دول‍ت‍ی‌ ای‍ران‌. تهران: پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران‏‫.

افزودن دیدگاه