فرایند داوری در مجلات علمی؛ نقاط قوت و ضعف آن

فرایند داوری در مجلات علمی؛ نقاط قوت و ضعف آن
پدیدآور: 
۱۳۸۹
شابک: 
۹۷۸۹۶۴۷۵۱۹۷۱۷
۳۴۷ صفحه
۶۰,۰۰۰ ریال
چکیده

این کتاب را نخستین کتاب مهمی می‎دانند که به ارائه تحلیلی جامع و عمیق از روند بررسی آثار در نشریات علمی پرداخته است. نویسنده تاب خانم «آن سی. ولر» (دانشیار و معاون مدیر در کتابخانه علوم بهداشتی دانشگاه ایلینوی در شیکاگو) یک بررسی روشمند، دقیق، و نظام‎مند از مطالعات منتشرشده مربوط به داوری آثار در بخش‌های گسترده زیر ارائه می‎دهد: مطالعات عمومی در موضوع میزان رد آثار، مطالعات انجام ‎شده در باب سردبیران، مطالعات انجام‎ شده در باب نویسندگان و مطالعات انجام ‎شده در باب داوران.
کتاب با بررسی مدل‌های جدیدی از فرایند داوری آثار با هدف تقویت فرایند ارتباطات علمی در روند گذار این فرایند از محیط چاپی به محیط الکترونیکی به پایان می‎رسد. کتاب «فرایند داوری در مجلات علمی» اثر منحصر به ‎فردی است که برای سردبیران، داوران، ناشران، حرفه‎مندان مجامع علمی‌‌ ‌ تخصصی، نویسندگان، پژوهشگران، کتابداران، و همه کسان دیگری که با فرایند تولید، خرید، و اشاعه متون و تولیدات علمی مربوط هستند، سودمند خواهد بود.

استناد: 

ولر، آن سی. ۲۰۰۱. فرایند داوری در مجلات علمی؛ نقاط قوت و ضعف آن. ترجمه علی‌حسین قاسمی و سیروس آزادی. ۱۳۸۹. تهران: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، چاپار‏‫.

افزودن دیدگاه