تصویر babakhani@students.irandoc.ac.ir

نوید باباخانی

دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه یزد

زندگی‌نامه

نوید باباخانی مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه خوارزمی تهران در سال ۱۳۸۶ دریافت کرده و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌های کامپیوتری از دانشگاه یزد در سال ۱۳۸۹ است. وی از سال ۱۳۹۱ به عنوان دانشجوی دکتری رشته مهندسی فناوری اطلاعات در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) مشغول به تحصیل است. پژوهش‌های اصلی وی معطوف به کشف ناهنجاری شبکه و امنیت شبکه است. همچنین وی به عنوان مدرس در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کند.

تحصیلات

  • ۱۳۸۶ - ۱۳۸۹ کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات با گرایش شبکه‌های کامپیوتری. دانشگاه یزد
    پایان‌نامه: بررسی و بهبود الگوریتم‌های رمزنگاری کلید عمومی مبتنی بر حلقه‌های چند جمله‌ای کوتاه شده با راهنمایی دکتر فضل‌اله ادیب‌نیا

زمینه‌های پژوهش

کشف ناهنجاری شبکه
کشف تغییر
سیستم تشخیص نفوذ
امنیت شبکه

تماس

پیشنهاده دکتری تخصصی

تشخیص ناهنجاری مرتبط با حملات منع سرویس و منع سرویس توزیع‌شده بر اساس رهیافت‌های کشف تغییر

استاد راهنما: 
تاریخ تصویب: 
سه شنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۲
چکیده: 

    با گسترش روز افزون کاربردها و خدمات مبتنی بر اینترنت و زیرساخت‌های شبکه‌ای، حملات رخ داده در این زمینه نیز افزایش یافته‌اند. از این رو به‌کارگیری سیستم‌های تشخیص نفوذ در کنار سایر تجهیزات امنیتی مانند دیواره آتش و ضد ویروس‌ها اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

    سیستم‌های تشخیص نفوذ، از لحاظ روش تشخیص به دو دسته کلی مبتنی بر سوء استفاده و مبتنی بر ناهنجاری تقسیم می‌شوند. روش‌های مبتنی بر ناهنجاری که دارای مزیت تشخیص حملات نوظهور هستند از بروز مکرر هشدارهای نادرست، رنج می‌برند.

    دسته‌ای از حملات موسوم به منع سرویس و نوع توزیع‌شده‌ آن جز مهمترین حملاتی هستند که باید روال کشف...