خبرها

هفت دانشگاه ایرانی در میان 500 موسسه برتر مهندسی و فناوری جهان

هفت دانشگاه ایرانی در میان ۵۰۰ موسسه برتر مهندسی و فناوری جهان

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» نظام رتبه‌بندی تایمز افزون بر رتبه‌بندی فراگیر موسسه‌ها آنها را بر پایه حوزه‌های موضوعی گوناگون رتبه‌بندی می‌کند و در ویرایش جدید ۲۰۱۸ این موسسه،  هفت موسسه ایرانی توانسته‌اند در فهرست ۵۰۰ موسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری جای گیرند.

بر همین اساس، دانشگاه‌های صنعتی...

ثبت نام 138 سازمان در سامانه عرضه و تقاضای پژوهش

ثبت نام ۱۳۸ سازمان در سامانه عرضه و تقاضای پژوهش

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» با رونمایی سامانه ساعت، شمار سازمان‌ها و پژوهشگران ثبت‌نام کننده در این سامانه به ترتیب به ۱۳۸ سازمان و ۱۸۸۰ پژوهشگر افزایش یافت.

از آغاز کار سامانه تا پایان بهار امسال ۴۶۹ عنوان پژوهشی در سامانه ثبت شد، در پایان شش‌ماه نخست سال جاری، این...

شش موسسه ایرانی در بین 800 موسسه برتر جهان در رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان

شش موسسه ایرانی در بین ۸۰۰ موسسه برتر جهان در رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» بر پایه گزارش سال ۲۰۱۷ «رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان»، دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، و تربیت مدرس در میان ۸۰۰ موسسه برتر جهان هستند.

افزون بر این، دانشگاه‌های علم و صنعت و شیراز نیز در رتبه‌بندی نرمال‌شده بر پایه اعضای هئیت علمی...

فعالیت‌های بین‌المللی اصطلاح‌شناسی در ایرانداک تشریح شد

فعالیت‌های بین‌المللی اصطلاح‌شناسی در ایرانداک تشریح شد

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» سخنرانی علمی «فعالیت‌های بین‌المللی اصطلاح‌شناسی و کاربرد آن در بازنمایی دانش» روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ توسط پروفسور کریستیان گالینسکی، رئیس سازمان بین‌المللی اینفوترم (Infoterm) در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار شد.

...

برگزاری سخنرانی رئیس سازمان بین‌المللی اینفوترم و ترم‌نت در ایرانداک

برگزاری سخنرانی رئیس سازمان بین‌المللی اینفوترم و ترم‌نت در ایرانداک

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» سخنرانی علمی با عنوان «فعالیت‌های بین‌المللی اصطلاح‌شناسی و کاربرد آن در بازنمایی دانش» با سخنرانی پروفسور کریستیان گالینسکی، رئیس سازمان بین‌المللی اینفوترم و ترم‌نت و مدیریت پنل دکتر ملوک‌السادات حسینی‌بهشتی، استادیار...

رونمایی از شبکه ارتباط پژوهشی در نسخه تازه پایگاه گنج

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» با افزودن قابلیت آمار، همه آمارهای مربوط به پایگاه گنج تازه مانند شمار مدارک پایگاه گنج تازه به تفکیک موضوع، پدیدآور، سازمان، و...، در قالب نمودارهای دایره‌ای، خطی، و میله‌ای برای کاربران در دسترس است و کاربر می‌تواند برای شخصی‌سازی آمار از فیلترهای کنار صفحه نیز بهره برد.

کاربر...

بازدید قائم‌مقام و مشاور وزیر کشور از ایرانداک

بازدید قائم‌مقام و مشاور وزیر کشور از ایرانداک

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران»  قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی و هم‌چنین مشاور وزیر کشور در نشستی با حضور دکتر سیروس علیدوستی، رئیس ایرانداک، جمعی از مدیران و اعضای هیئت علمی برگزار شد، ضمن آشنایی با سامانه‌ها و فعالیت‌های پژوهشگاه از بخش‌های مختلف آن دیدن کردند.

در...

پیشرفت پنج پله‌ای ایران در رتبه‌بندی «نیچر ایندکس»

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران»  نتایج تازه «نیچر ایندکس» نشان می‌دهد که ایران سومین کشور آسیای غربی بر پایه شمار کسری وزنی مقاله‌های حوزه علوم طبیعی است و نسبت به ویرایش پیشین این نظام پنج پله صعود کرده است.

به گزارش سامانه نما، هر ساله «نیچر ایندکس» به رتبه‌بندی کشورها...

گذر شمار رکوردهای پایگاه گنج از ۴۳۰ هزار پایان‌نامه

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» با افزایش تعداد رکوردهای پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)، در حال حاضر ۹۳۳ هزار و ۸۷۱ رکورد اطلاعات علمی بر روی پایگاه گنج قابل جست‌و‌جو است.

گفتنی است، در آخرین به‌روزرسانی بیش از ۳ هزار رکورد به پایان‌نامه‌های...

قرارگیری یک موسسه ایرانی در میان موسسه‌های برتر جهان در رتبه‌بندی «نیچر ایندکس»

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» تنها موسسه ایرانی، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی است که توانسته در فهرست نهایی رتبه‌بندی «نیچر ایندکس» جایگاه ۴۷۴ جهان را به دست آورد.

بر اساس گزارش سامانه نما، هرساله «نیچر ایندکس» به رتبه‌بندی موسسه‌ها در سراسر جهان بر پایه دستاوردهای پژوهشی...

صفحه‌ها